ŞAHİN TEKNİK TASARIM

ŞAHİN TEKNİK TASARIM


ONEMLI; Buraya Mesaj Atmak Icin Lutfen BURAYA TIKLAYINIZ

SolidWORKS, 3DS MAX,MasterCAM Bölümlerine acilen moderatör aranıyor.Başvurmak için tıkla


                  
                    Ayda 1000 mesaj yollayana AVEA faturasız hat hediye!!

  Catia v6 ilk izlenim.

  Paylaş
  avatar
  SAHİN
  Admin

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 806
  Yaş : 38
  Nerden : DENİZLİ
  İş/Hobiler : tornacı
  Rep Puanı : 1474
  Rep gücü : 6
  Kayıt tarihi : 25/12/07

  default Catia v6 ilk izlenim.

  Mesaj tarafından SAHİN Bir 2012-03-30, 20:07  Dassault Systems'in tüm dünyada en çok kullanılan tasarım ve mühendislik programı catia'nın v6r2010 versiyonunun incelemesi. (videolu)
  Yeni nesil tasarım programlarının vazgeçilmezi haline gelen dinamik modelleme geç te olsa catia v6 versiyonuna entegre edilmiş bulunuyor.

  Dinamik modelleme nedir?
  Basitçe dinamik modellemeyi anlatmak gerekirse bir yüzeye tıkladığınızda çıkan oklar ve veri girişleri şu işe yarıyor. Düz yüzeyi uzatmak, deliği büyütmek yada derinleştirmek, yuvarlatma yada pahları büyütmek. Tüm bunlar ise modelinizle oyun hamuru gibi oynamanızı sağlıyor. Bu şekilde modelleme daha kısa sürede tamamlanıp büyük zaman avantajı ve tasarımda kolaylık sağlanıyor. Dinamik modellemeye değindikten sonra catia v6'yı incelemeye geçebiliriz.

  Catia v6 ilk izlenim
  Catia'nın en büyük avantajı versiyonlar değişse dahi (v3, v4, v5, v6) arayüzde köklü değişikliklere gitmemesi idi. Bu versiyonda da arayüzü tamamen değiştirmek yerine bir takım iyileştirmelerle göze daha fazla hitap eden bir tasarım ortamı oluşturulmuş. Bu da yılların catia kullanıcılarını yeni versiyona alışmakta zorluk çekmemesini sağlayacak. İlerleyen yıllarda bilgisayar sistemleri güçlendikçe görselliğin daha da gerçekçi olacağını yeni çıkan oyunlardan da anlayabiliriz. Şimdi videolarla yeni versiyonda neler değişmiş görelim. Burada (http://www.3ds.com/products/v6/v6r2010/v6-portfolio/?no_cache=1&did=34) liste halinde yenilikleri bulabilirsiniz.


  _________________

   Forum Saati 2018-12-13, 12:45