ŞAHİN TEKNİK TASARIM

ŞAHİN TEKNİK TASARIM


ONEMLI; Buraya Mesaj Atmak Icin Lutfen BURAYA TIKLAYINIZ

SolidWORKS, 3DS MAX,MasterCAM Bölümlerine acilen moderatör aranıyor.Başvurmak için tıkla


                  
                    Ayda 1000 mesaj yollayana AVEA faturasız hat hediye!!

  CATIA ile ilgili kısa bir bilgi:

  Paylaş
  avatar
  SAHİN
  Admin

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 806
  Yaş : 38
  Nerden : DENİZLİ
  İş/Hobiler : tornacı
  Rep Puanı : 1474
  Rep gücü : 6
  Kayıt tarihi : 25/12/07

  default CATIA ile ilgili kısa bir bilgi:

  Mesaj tarafından SAHİN Bir 2008-08-06, 18:20

  CATIA ile ilgili kısa bir bilgi:

  CATIA CAD/CAM yazılımları Türkiye’deki hemen - hemen tüm otomotiv ana sanayi tarafından bilgisayar destekli tasarım ve imalatta kullanılmaktadır.

  Fransa, Paris – 29 Ekim 2002 – IBM ve Dassault Systems ( Nasdaq : DASTY , Euronext Paris: #13065, DSY.PA). İşbirliği temelli ürün geliştirme için lider PLM çözümleri ( Ürün Yaşam Çevrimi ) konusunda üstün bir yazılımdır.
  Bu çalışma; CATIA V5P3 platformunda Part Design Shape ve CAM modüllerini içermektedir.
  Bir çok mühendislik uygulamasında fikirlerin gerçek hayata taşınmasında problemler yaşanmaktadır. Fikirlerin gerçek hayata aktarılması, doğru yazılımlarla desteklenen iyi bir mühendislik gerektirmektedir. Tam parametrik ve aynı zamanda varyasyonel bir ortamda kati yüzey ve tel kafes modelleme tekniklerini basarılı bir entegrasyonla kullanıcısına sunan varimetrix, tüm üretim sistemlerine uyabilecek esnekliği ile bilgisayar destekli tasarım ve üretime (cad/cam) geçmeyi düşünen ya da halihazırdaki sistemini genişletmek ve desteklemek isteyen firmalara iyi bir çözüm olarak önerilmektedir.
  Catia ise geniş kullanım tabanlı bir CAD/CAM/CAE çözümler paketidir. Önceleri havacılık ve uzay sanayicinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla geliştirilmeye başlanan Catia’nın kendisini yenilemesi ve kullanıcı taleplerini karşılaması sayesinde otomotiv, gemi, ürün fabrika tasarımı gibi değişik sektörlerde de vazgeçilmez yerini almıştır. Catia’nın ürün geliştirme sürecine modül sayısının bolluğu ve kapsamlı olması değişik ve geniş alanlara hitap etmesini sağlamıştır. Catia’nın en büyük avantajlarından birisi de yüzey modelleme, katı yüzey entegrasyonu ve yüzey analizlerinin çok gelişmiş olmasıdır. Özellikle kalıp, saç, kaporta gibi yüksek yüzey kalitesi isteyen endüstri ürünlerinin tasarımı için vazgeçilmez çözümdür. Bu yüzden otomotiv uzay ve havacılık sektörlerinde kendini yıllardan beri ispatlamıştır.

  kaynak:http://www.sensizliksokagi.org/


  _________________

   Forum Saati 2019-01-22, 03:53